poniedziałek, 8 grudnia 2014

CLOTIFY - WIRTUALNA SZAFA W TELEFONIE

Czy zdarzyło się Wam zapomnieć o czymś, co macie w szafie? O sukience, swetrze, szpilkach czy nawet okularach przeciwsłonecznych? Kiedyś miałam tak bez przerwy, teraz najczęściej zapominam o... butach. Kiedy szukam odpowiedniej pary i przewalam te wszystkie pudełka z miejsca na miejsce, nagle zostaję odkrywcą własnej kolekcji butów! Jest sposób na takich małych zapominalskich jak my ;)

Clotify to polska aplikacja, która umożliwi Ci dostęp do Twojej szafy - gdziekolwiek jesteś! Jest to po prostu wirtualna szafa w Twoim telefonie lub na tablecie. Najlepiej sprawdzi się w sytuacjach kryzysowych, gdy np. dostałaś nagle zaproszenie na spotkanie, masz tylko godzinę na uszykowanie się, a jesteś jeszcze w drodze do domu! Dzięki Clotify możesz przygotować swoją stylizację znacznie wcześniej, bez potrzeby rozrzucania tony ciuchów po pokoju. 

Przetestowałam aplikację nie korzystając z samouczka (wyświetla się za każdym razem, dopóki nie będziesz pewna, że go już nie potrzebujesz) i nie miałam z nią żadnych problemów. Clotify jest bardzo intuicyjną, prostą w obsłudze aplikacją. Jak to działa?
KROK 1 - to przede wszystkim bardzo szybka rejestracja i uzupełnienie danych Twojego konta, czyli zdjęcie główne, płeć oraz rozmiary. 
KROK 2 - to najbardziej pracochłonna czynność, polegająca na sfotografowaniu Twoich ubrań i dodatków. Tak wiem, zadanie nie należy do najprostszych, ale przy okazji można zrobić porządek w szafie! Dla ułatwienia, skup się na danej porze roku. Czy zimą będziesz nosić krótkie szorty i odkryte sandałki? Te rzeczy możesz sfotografować następnym razem :) Najlepiej jest zrobić zdjęcia ubrań na wieszaku, na jasnym tle
KROK 3 - każdą rzecz należy też opisać. Oprócz nazwy, podajemy typ ubrania, materiał z jakiego jest wykonany, kolor (możesz wybrać poprzez wybranie z listy lub dotknięcie ekranu!) oraz jaki styl odpowiada temu ubraniu. Fajną możliwością jest także usuwanie tła za pomocą specjalnego suwaka. Nie gwarantuję, że uda się to przy każdej rzeczy, bo wszystko zależy od Twojego zdjęcia, koloru tła i ubrania, ale opcja ta okaże się przydatna!
KROK 4 - to już sama przyjemność! Możesz teraz przeglądać zawartość swojej szafy oraz tworzyć szybkie stylizacje według jednej z czterech kategorii! Najpierw wybierasz ubrania, które chcesz połączyć, a następnie widzisz swój look na specjalnej tablicy. Tam już możesz bawić się rozmiarem i ułożeniem wybranych elementów i zapisać efekt końcowy na telefonie. Udanej zabawy! :)
BONUS: w Clotify możesz tworzyć stylizacje nie tylko ze swoich ubrań. Znajdziesz tam także propozycje ubrań oryginalnych, polskich marek. A jeśli coś Ci się spodoba to po prostu... kup to ;)

Wiecie już na czym polega aplikacja Clotify, dlatego zachęcam Was do wzięcia udziału w konkursie, ponieważ jest o co walczyć! Co zrobić, aby wziąć udział? 
1. Ściągnijcie aplikację Clotify na tablet lub telefon i utwórz konto
2. Stwórzcie swoją stylizację konkursową. Tematyka? Dowolna, zaszalejcie! :) 
3. Gotową stylizację prześlijcie na adres: almaa.wildfox7@gmail.com. Macie na to czas do północy 15 marca 2015r! 

Autorki pięciu najlepszych prac wezmą udział w drugim etapie konkursu oraz otrzymają szalokaptur marki MNISHKHA. Po regulamin konkursu odsyłam Was do Sylwii, tutaj :) 

Po wybraniu przeze mnie 5 laureatek, drugi etap rozpoczniemy 21 marca! 
Liczę na Was i Waszą kreatywność! 

6 komentarzy:

 1. Fajna ta aplikacja! Ale racja, zrobienie zdjęć wszystkiego, co się ma, jest wystarczająco pracochłonne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Aplikacja jest fajna, ale jak dla mnie mało użyteczna. Przecież każdy wie, co ma w szafie i co z czym łączy, a co nie :) ja mówię nie.

  OdpowiedzUsuń
 3. apka jest swietna, niestety nie działa w uk :/ super stylizacja

  OdpowiedzUsuń
 4. cos swietnego,ale dzieki Bogu nie potrzebuje :)
  Za to swietna sukienka

  OdpowiedzUsuń