sobota, 6 sierpnia 2011

MY AMERICAN DREAM




Witam wszystkich. Nazywam sie Ola. Juz duzo o mnie wiecie, wiec pozostaje mi sprecyzowac kilka rzeczy. Wylecialam do Nowego Yorku na stypendium sportowe. Bede grala w siatkowke dla prestizowego uniwersytetu - St.John's University. Ponad to bede studiowala w tej szkole. Kampus mojego uniwersytetu jest ogromny. W poscie zamieszczam troche zdjec wykonanych w niedziele.

Mieszkam w dzielnicy Queens. Mam niecale 40 min na Manhattanu. Queens to spokojna dzielnica- ruch jest maly, sklepy sa nieduze, turystow raczej nie ma. Jak dla mnie to sa przedmiescia Manhattanu.
Ostrzegam, ze w poscie zamieszczam duza dawke zdjec... :)
Dodam, ze na zdjecia 'modowe' w moim wykonaniu przyjdzie czas. Narazie oswajam sie ze wszystkim tym, co wokol mnie sie dzieje. Kochani- badzcie cierpliwi! :)



Hello everyone! My name's Ola. You already kow a lot about me, so I'll just add few things.
I came to New York on an athletic scholarship. I'll be playing volleyball for the prestigious university - St. John's University. Moreover I'm going to study in this school. My university campus is really huge. In the post I'm adding some pictures taken on Sunday.
I live in Queens. It's less than 40 minutes to Manhattan. Queens is a quiet district, the movement is small, the shops are small and tourists don't come here. As for me, Queens is a suburb of Manhattan.
In the post I put a huge dose of photos ... :)
I promise that time for the 'fashion' pictures will suddenly come! Be patient! :)



















Sculpture of school patron - St.John




View from school on Manhattan



Athlantic Beach








Donke Donuts are the best in the world!







Czekam na wszelkie uwagi i propozycje!


I'm waiting for any comments and suggestions!

czwartek, 4 sierpnia 2011

GIVEAWAY / bon na 120 PLN

Hej :)

Jutro wyjeżdżam na cały weekend i zostawię Was z Olą, która ma dla czytelników Wildfox7 kolejnego posta prosto w Nowego Jorku, za to ja, zostawiam Wam konkurs, w którym do wygrania będzie bon na 120zł do wykorzystania w sklepie LuuLuu.pl , sponsora konkursu. Co trzeba zrobić?
Zasady na pewno nie są Wam obce :) Wystarczy, że : 

1. Polubisz LuuLuu na Facebooku --> KLIK 
2. Polubisz Wildfox7 na Facebooku --> KLIK
3. Pod tym postem zostawisz komentarz z imieniem, nazwiskiem oraz adresem e-mail

Komentarze możecie zostawiać do ostatniej minuty dnia 10 sierpnia! 
Zwyzięzca zostanie wybrany za pomocą generatora liczb. 
Wynik ogłoszę na Facebook'u, śledźcie uważnie. 
A konkursów na pewno będzie więcej! :) 

Powodzenia!

środa, 3 sierpnia 2011

I WANNA GO

Gdybym zamiast szpilek założyła płaskie sandałki, mogłabym tak iść do szkoły. Szkoda, że już do szkoły nie chodzę :) Połączenie bieli i czerni, niby bezpiecznie, a jednak nie do końca, gdy w grę wchodzą paski, spódnica o niejednoznacznej długości i karmelowa teczka. Spódnica kupiona na wyprzedaży za 30złotych i buty - prezent od sklepu CzasNaButy - to teraz moje ulubione rzeczy w szafie. Szpilki nude były moim must have od dawna. Kiedy mogłam wybrać sobie jedną parę, wiedziałam, że będą to właśnie te! Wygodne i niesamowicie stabilne, w atrakcyjnej cenie. Same sprawdźcie, na pewno znajdziecie coś dla siebie :) Natomiast autorką dzisiejszych zdjęć jest Basia z bloga pudrowy-róż , a Nasza współpraca, na jednym razie na pewno się nie zakończy :)

If I had flat sandals, I could go to school. It's a pity that I'm not going to school anymore. The white&black combination is safe, but not exactly, when there's also stripes, long skirt and caramel satchel bag. I bought this skirt on sale and shoes - gift from CzasNaButy - are now my favourite things in my wardrobe. Nude heels were my must have for a long time. When I could choose one pair, I knew I have to have these ones. Comfortable and extremely stable, at an attractive price. And the author of today's photos is Basia from pudrowy-roz blog. I think out cooperation isn't finished :) 
DOROTHY PERKINS T-SHIRT
H&M SKIRT
H&M SUNNIES, HAT AND NECKLACE
NEW YORKER SATCHEL BAG
HEELS FROM CZASNABUTY.PL



oraz bransoletki, które dostałam od ILOKO.PL , wkrótce zobaczycie je w postach :)
and bracelets, which I got from ILOKO.PL, you'll see them soon in posts :)

wtorek, 2 sierpnia 2011

AMERICA MEANS FREEDOM

 Nie wiem jak to napisać. Mój prywatny fotograf? W każdym razie - Ola. Autorka wielu zdjęć na mojego bloga, bez której to blogowanie nie byłoby takie łatwe. Niedawno wyjechała na studia do Nowego Jorku, co jest na pewno marzeniem wielu z Nas. Razem postanowiłyśmy stworzyć drugi temat, który pojawiałby się na blogu. Już kilkakrotnie mogliście zobaczyć na Wildfox7 motyw amerykańskiej flagi, a także poznaliście moje zdanie na temat USA, po moim pobycie tam. Jestem ogromną miłośniczką tego miejsca, tego państwa, dlatego tym chętniej podzielę się z Wami tym, czym podzieliła się ze mną Ola.

I don't know how to say that. My personal photgrapher? In any case - Ola. The author of many photos on my blog, without her, blogging wouldn't be so easy. She went to study in New York, what is a dream many of us. We decided to create another topic that you can see on my blog. You have seen american flag a lot of times on my blog and you know what I think about it and this county. I'm a huge fan of this place, this state. Let me show you what Ola shared with me. 


"here is ... America ! Nothing is the same as in Poland. America is everywhere. Walking downtown you will have the same impressions- almost on every house, on every crossroads you find flag of United States of America. It's amazing. Here everyone is proud of being American. America is in their hearts and souls. Have you ever seen polish flag on the streets, houses exept the 3rd of May and maybe one or two others holidays? Think about it."

"oto i... Ameryka! Nic nie jest takie samo jak w Polsce. Ameryka jest wszędzie. Spacerując śródmieściem jest to samo wrażenie - prawie na każdym domu, na każdym skrzyżowaniu znajdziesz flagę USA. Ameryka jest w ich sercach i duszach. Widzieliście kiedyś polską flagę na ulicach, domach, pomijając 3 maja i może kilka innych świąt? Pomyślcie o tym."
Home where Ola lives now.
Tiger on patio? Why not! 
Merry Xmas in July ;) 
all photos by Aleksandra Wachowicz